×

צבעים לשיער

חפש/י לפי

צבעים לשיער | יופי פלוסצבעים לשיער - MUST או PAST?

 

מגיל מסוים, צבעים לשיער הופכים לחלק משגרת הטיפוח של האישה. עבור חלק, הפגישה הראשונה עם צבעים לשיער מתרחשת אי-שם בסביבות גיל 25, או כאשר הן מגלות במראה את השערה הלבנה הראשונה, אחרות מקדימות אותן בהרבה, וכבר בגילאי העשרה הן מקפידות להתחדש מידי פעם בצבע שיער חדש וטרי, שלרוב, איננו מופיע בקשת גווני צבעי השיער האנושיים הטבעיים (כמו כחול, סגול, ורוד, או שילובים בין מספר צבעים כמו אומברה, יוניקורן וכן הלאה). הביקוש לכל צבעי הקשת גדול ומשמעותי כל כך, שאין חנות אונליין מובילה למוצרי טיפוח, כמו יופי פלוס, לדוגמה, שאיננה מחזיקה בקטלוג שלה לפחות מוצרים של יצרנית צבעי שיער אחת. לרוב, מדובר בהרבה יותר מאחת או שתיים.

צבעים לשיער - מה הם מביעים, בעצם?

בואו נדבר קצת על ייחודיות מול אחידות, ולכן, נניח בצד כרגע את מי שצובעת את שיערה על מנת להסתיר את השיבה שזרקה בו. בואו נדבר על מה משמעותם של צבעי השיער לבני (ולבנות) גיל ההתבגרות. בגיל הזה, בו הם (והן) מתחילות לפתח את אישיותם העצמאית, קיים בהם צורך להתריס מול העולם "תראו אותי, אני מיוחד! אני יוצא דופן, שונה!" ואיזו דרך טובה לעשות זאת מצביעת שיער הראש, האזור שממנו אף מורה או הורה איננו יכול להתעלם? לעגיל או קעקוע, עוד יש איזשהו סיכוי שה"מבוגרים" יחמיצו אותם, אבל שיער צבוע בצבעים בוהקים ולא טבעיים? צריך להיות עיוור כדי לפספס!

אז מה, הכל התרסה?

לא בדיוק, אבל בערך. מאחר ומדובר בגיל רגיש ולא יציב למדי, צבעים לשיער עבור בני הנוער יכולים לסמל המון דברים - מהערצה ללהקה מסוימת ועד רצון להשתייך לקבוצה חברתית-מעמדית מסוימת בבית הספר. החדשות הטובות? צבעי שיער דוהים, נשטפים ונעלמים. החדשות הרעות? צבעי שיער טובים, בטיפוח נכון, יכולים להחזיק מספר חודשים על השיער, כך שעד שהצבעים ידהו לגמרי, תצטרכו לשבת לארוחת הערב מול תרנגול זהוב-כרבולת, או יוניקורנית צבעונית. אבל זה בסדר, תמיד תוכלו להתנחם שיכול היה להיות גרוע יותר מזה.